Ipswich Town FC Supporters Club - Scandinavian Branch
 :: Home ::  :: Download ::  :: Bliv medlem ::  :: Kontakt :: 

Nyheder Nyhedsarkiv Seneste kamp Match previews Match reports Kampprogram Statistik Head-to-Head Transfers Spillerne Historie Ipswich i Europa De gamle stjerner Town around the World TV Guide Photo Gallery
Kampprogram Match reports
Academy Corner U/19 Kampprogram U/19 Match reports U/17 Kampprogram U/17 Match reports
Supporter portrætter Supporter turer Ønskehjørnet Arrangementer Om Supporter Club'en Kontakt
Netartikler
Forum Afstemning
Ipswich Town FC Engelsk fodbold "Ugens link"
Har du problemer med hjemmesiden? Skriv venligst til mig på bim@adslhome.dk

Supporter portrætter
Navn By Land Email Portræt (link)
Kenneth Andersen Søborg DK kennethand@tdcadsl.dk [ SE PORTRÆT ]
Dan Andreasen Ringkøbing DK ellen.dan@get2net.dk [ SE PORTRÆT ]
Henrik Blond-Sørensen Slagelse DK blond@post7.tele.dk [ SE PORTRÆT ]
Henrik Christensen Nexø DK shop@zzz-zzz.dk [ SE PORTRÆT ]
Lars Fejer København DK lfejer@carnegie.dk [ SE PORTRÆT ]
Jens Walter Hansen Borup DK Mr.Ipswich@mail.tele.dk [ SE PORTRÆT ]
Lasse Holm Örebro SE lasse.holm@sitel.se [ SE PORTRÆT ]
Allan Holm-Petersen Bagsværd DK A_Holm@get2net.dk [ SE PORTRÆT ]
Michael S. Jensen København DK mije@dr.dk [ SE PORTRÆT ]
Pål Johansen Skotselv NO pallamann@hotmail.com [ SE PORTRÆT ]
Søren Jønsson Frederiksværk DK s.b.jonsson@ofir.dk [ SE PORTRÆT ]
Erik Lorentz Larsen Bagsværd DK erik.l@oncable.dk [ SE PORTRÆT ]
Lars Lund Korsør DK larslunde@mail.dk [ SE PORTRÆT ]
Jørn Urup Nielsen Randers DK nielsen_jun@avk.dk [ SE PORTRÆT ]
Martin Nielsen Hvidovre DK Kegle@privat.dk [ SE PORTRÆT ]
Morten Nørgaard Mørke DK Svede@12move.dk [ SE PORTRÆT ]
Michael Rasmussen Sandby (Lolland) DK bim@adslhome.dk [ SE PORTRÆT ]
Peter Engels Ryming Frederiksberg DK peter@pedes.net [ SE PORTRÆT ]
Henrik Rønne København Ø DK henrik-roenne@get2net.dk [ SE PORTRÆT ]
Peter Schou Hong Kong HK peter_schou@hotmail.com [ SE PORTRÆT ]
Torben Springer Roskilde DK tspringer@get2net.dk [ SE PORTRÆT ]
Jesper Wagner Århus DK jesperwagner@stofanet.dk [ SE PORTRÆT ]
Bjarne Wulff Ølstykke DK bitten.bjarne@teliamail.dk [ SE PORTRÆT ]

DK : Danmark
SE : Sverige
NO : Norge
HK : Hong Kong


Supporter portrætter

Supporter portræt er en ny side hvor du for muligheden for at præsentere dig og dit forhold til The Tractor Boys. Nedenfor er skrevet nogle spørgsmål du bedes svare på, og har du tilføjelser må også meget gerne skrive dem ned. Man er selvfølgelig også velkommen til at sende et billed af sig selv som vi kan vise på siden.

Send en mail til Michael Rasmussen med jeres svar på spørgsmålene nedenfor, og så vil i få jeres helt egen side, så det er muligt for andre Town fans at se dit Ipswich-portræt.

1) Navn og alder
2) Email adresse
3) By & Land

4) Favoritspiller på det nuværende Ipswich-hold?:
5) Favoritspiller igennem tiderne?:

6) Hvilken spiller i hele verden så du gerne spille for Ipswich?:

7) Hvordan blev du fan af Ipswich og hvor længe har du været det?:

8) Hvilken dansk klub holder du med?:

9) Har du set Ipswich live?:

10) Har du andet at fortælle om dit forhold til Ipswich?:

11) Hvad synes du om Supporter Club'en - er der noget du savner?:

For en sikkerheds skyld så skriv nummer udenfor besvarelse således at der ikke er noget at tage fejl af.


© Ipswich Town FC Supporters Club - Scandinavian Branch